Çin Basketbol Federasyonu ile Tbf Arasında İş Birliği Yapıldı!

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) ile Çin Basketbol Federasyonu arasında ilişkilerin geliştirilmesi sebebiyle iş birliği anlaşması yapıldı.
 

TBF tarafından yapılan açıklamada, federasyonun Genel Sekreter Yardımcısı Emin Balcı ve Basketbol Süper Ligi Direktörü Samer Şenbayrak'ın, Çin Basketbol Federasyonu'nun davetlisi olarak Çin’e gittikleri belirtildi. Çin Basketbol Federasyonu Başkan Yardımcısı Li Jinsheng ve genel direktör Xu Lan ile yapılan görüşmelerin sonunda iki federasyon arasında ilişkilerin kuvvetlendirilmesi yönünde iş birliği yapılmasına karar verildiği bildirildi.
 

TBF Genel Sekreter Yardımcısı Emin Balcı yaptığı açıklamada, "Çin Basketbol Federasyonu yetkililerinden federasyonumuz hakkında duyduklarım beni çok mutlu etti. Özellikle Çin Basketbol Federasyonu'nun genel sekreter yardımcısının 'TBF'yi öncü konuma getiren Türk yöneticilerin dünya ve Avrupa yönetiminde görev almasının olumlu sonuçlarını göreceğiz' demesi gurur vericiydi" sözlerini kullandı.
 

Çin Basketbol Federasyonu ile yapılan görüşmelerin verimli geçtiğini belirten Basketbol Süper Ligi Direktörü Şenbayrak ise, "Avrupa'nın ve Asya'nın en güçlü liglerinin ortak çalışması sonucunda her iki lig organizasyonunun da dünyada hatırı sayılır bir yere geleceğini ve takipçi sayılarının yüz milyonlu rakamlara ulaşabileceğini düşünüyorum" açıklamasında bulundu.
 

Not: Çin Halk Cumhuriyeti’ne seyahat planı olan ve spora ilgi duyan vatandaşlarımızın bilgisine sunarız. Çin Halk Cumhuriyeti seyahatleriniz öncesinde Çin Konsolosluklarından vize işlemlerinizi tamamlamanız ve Çin Konsolosluklarından vizenizi almanız gerekmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Çin Basketbol Federasyonu ile Tbf Arasında İş Birliği Yapıldı!